Wycieczka do zakładu Delicpol

W dniu 21.04.2023 r. odbył się wyjazd dydaktyczny ze studentami II roku studiów magisterskich, kierunek Transport Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej do zakładu produkcyjnego Delicpol w Kamyku. W wyjeździe brali udział studenci specjalności Logistyka i spedycja, obu profili: Logistyka w przedsiębiorstwie i Zarządzanie łańcuchami dostaw.

Wycieczka techniczna obejmowała spotkanie z głównym logistykiem zakładu oraz pracownikami Działu Logistyki, zwiedzanie hal produkcyjnych, magazynów, terenu zewnętrznego, prezentację zakładu Delicpol Sp. z o.o. w Kamyku oraz grupy Continental Bakeries Company, prezentację produktów i zamierzenia rozwojowe. Były też omawiane studia przypadków oraz problemy logistyczne i finansowe przed jakimi stało przedsiębiorstwo w obliczu trudności zaopatrzeniowych i inflacji, jak również konsolidacji z firmą International Bakeries. Prezentowana tematyka spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony studentów, pytaniami i uwagami.

Przedsiębiorstwo posiada dwa zakłady produkcyjne w Polsce i jest największym producentem ciastek różnego typu sprzedawanych pod markami własnymi największych dyskontów i hipermarketów w kraju, oraz produktów pod nazwą Delisana. Wśród wyrobów można znaleźć m. in.: biszkopty z galaretką w czekoladzie, pierniki, słodycze bezglutenowe, ciastka kruche z kremem, markizy, ciastka amerykańskie itd. Z informacji podanych na spotkaniu wynika, że grupa, w której jest przedsiębiorstwo posiada kilkadziesiąt fabryk produkcyjnych w różnych krajach europejskich, co zapewnia jej rolę lidera w Europie w produkcji ciastek pod markami handlowców. Eksportuje również swoje wyroby do Ameryki Północnej i Azji.

Wyjazd został sfinansowany dzięki uprzejmości Kierownika Katedry Systemów Transportowych Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej dr inż. Mariusza Dudka ze środków Katedry. Wyjazd zorganizował i przygotował dr inż. Waldemar Parkitny.

fot. Paulina Jazienicka